gromada.ks.ua Громада
Экономика

Аграрії Херсонщини роблять ставку на вирощування рису та горіхів

5 Октября 2018 10:59

Альтернативною неврожаям баштанних та томатів для аграріїв Херсонщини можуть стати такі культури як рис та волоський горіх. Уже тепер чимало фермерів переорієнтовуються на вирощування цих культур. Більше того, у 2018 році врожай горіхів у області обіцяє побити всі рекорди. Не відстають і виробники рису, які розраховують вибратися в лідери України з вирощування цієї культури.

Наразi площа насаджень горіха на Херсонщині перевищує 617 га, причому більша її частина належить приватникам, а частка сільгосппідприємств не перевищує 132 га, пише «Україна Молода».

«Відмінним урожаям волоського горіха багато в чому сприяє теплий клімат Херсонщини. Це дуже цікавий i перспективний досвід, садівники вже висадили й продовжують висаджувати горіхові сади, де прижилися не тільки горіхи вітчизняних сортів, а й саджанці, привезені з-за кордону», — зазначає Олександр Паливода, директор Департаменту АПР Херсонської ОДА.

Солідарний із цією думкою президент Української горіхової асоціації, який розповів, що в Україні частка коштів від продажу горіхів становить 52% від реалізації всієї плодово-ягідної продукції. Минулого року надходження валютних коштів від продажу горіхів становило майже 100 млн доларів.

Тим часом на Херсонщині триває й збирання «білого золота»: аграрії вже зібрали понад 45 тис. тонн рису при середній врожайності 5,7 т/га. Якщо врахувати, що в цілому по Україні обсяг рису становить 70 тис. тонн, то стає ясно, що частка Херсонщини становить не менше 64%.

У Департаменті агропромислового розвитку ОДА Херсонщини відзвітували, що нинішнього року під посіви рису на Херсонщині було відведено 7,8 тис. га, що на 12% вище торішніх показників.

«У найближчі 8 років виробники рису можуть спокійно нарощувати потужності без побоювання перевиробництва. Зараз Херсонщина має всі шанси вийти з рисом на світовий рівень. Нинішнього року аграрії нашої південної області експортували понад 107 тонн рису до країн Азії та Європи. Дуже скоро рис стане брендовою культурою Херсонщини, так само, як і цибуля, кавуни та помідори», — наголошує Олександр Паливода.

Відзначимо, що в традиційно перспективних для вирощування рису Скадовському та Каланчацькому районах активно впроваджують технологію вирощування цієї культури на крапельному зрошенні, що робить продукцію екологічно чистою.

Читайте также

Новость На Херсонщине растет задолженность по зарплатам
6 Октября 2018 08:37 » Экономика 0 34
На Херсонщине растет задолженность по зарплатам С начала этого года задоженность по зароботной плате в Херсонской области растет каждый месяц, только в апреле было снижение...
Новость Местный бюджет получил 3 млрд. грн. налогов
8 Октября 2018 13:27 » Экономика 0 29
Местный бюджет получил 3 млрд. грн. налогов С начала года местные бюджеты Херсонской области получили 3013,5 млн. грн., что на 459,4 млн. грн. больше показателей за аналогичный период...
Новость В этом году херсонцы заплатили в Пенсионный фонд 163,9 миллиардов
17 Октября 2018 18:14 » Экономика 0 16
В этом году херсонцы заплатили в Пенсионный фонд 163,9 миллиардов С начала этого года по сентябрь включительно жителями Херсонской области в рамках общегосударственнного обязательного социального...
Новость Налоговая проверила Северный рынок в Херсоне
10 Октября 2018 07:09 » Экономика 0 29
Налоговая проверила Северный рынок в Херсоне Сотрудники управления налогов и сборов с физических лиц Херсонщины в рамках проведения рейдов по легализации труда, прверили...

Еще нет комментариев. Прокомментируйте эту новость первым

Добавьте свой комментарий

Введите текст с картинки
Каптча

Вход на сайт

  • Последнее
  • Комментируемое

Погода Четверг 11.06.15, днём

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Курсы валют