gromada.ks.ua Громада
Экономика

Херсонцям: головні питання про сплату земельного податку

10 Августа 2016 12:31

Землевласники Херсонщини активно цікавляться у спеціалістів ДФС стосовно порядку справляння земельного податку. У зв’язку з цими зверненнями фіскали дають відповіді на основні питання:

1. Хто є платником земельного податку за земельні ділянки, що знаходяться у власності малолітніх та неповнолітніх дітей?

Земельний податок за земельні ділянки, що знаходяться у власності малолітніх та неповнолітніх дітей, нараховується на загальних підставах, і сплачується батьками, опікунами або самими малолітніми та неповнолітніми дітьми за допомогою батьків чи піклувальників.

2. Чи є платником плати за землю ФОП, яка має тимчасову споруду (кіоск, палатку тощо)?

Якщо фізична особа — підприємець має паспорт прив’язки тимчасової споруди, то він повинен мати і правовстановлюючі документи на земельну ділянку по яких розраховується плата за землю.

3. З якого часу громадянин, який викуповує орендовану земельну ділянку державної або комунальної власності на підставі договору купівлі-продажу, повинен сплачувати земельний податок?

Якщо фізична особа викуповує орендовану нею земельну ділянку державної або комунальної власності на підставі договору купівлі-продажу, то фізична особа є платником земельного податку з дати державної реєстрації права власності на земельну ділянку. До дати державної реєстрації права власності на земельну ділянку сплачується орендна плата відповідно до договору оренди землі.

4. Чи повинні члени садівницького товариства сплачувати земельний податок, якщо земля приватизована, чи платником є садівницьке товариство?

Якщо земельні ділянки приватизовані громадянами - членами садівничого товариства і кожен громадянин отримав документ, що засвідчує право на земельну ділянку, то такі громадяни, крім тих, кому надані пільги щодо сплати земельного податку згідно зі ст.281 Податкового кодексу України, є платниками земельного податку. При цьому, нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку.

Садівницьке товариство є платником земельного податку за земельні ділянки, включаючи земельні ділянки загального користування, надані такому товариству для ведення садівництва і щодо яких члени товариства не оформили право на свою земельну ділянку.

5. Що є підставою для нарахування плати за землю (земельного податку та орендної плати)?

Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

6. З якої дати необхідно сплачувати орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності: з дня підписання договору оренди земельної ділянки чи з дня його реєстрації?

Орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності сплачується орендарем з дня виникнення права користування земельною ділянкою, а саме - з дня державної реєстрації договору оренди земельної ділянки.

7. До якої дати підприємство - юридична особа повинна сплачувати земельний податок у разі припинення права постійного користування земельною ділянкою державної або комунальної власності?

У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році. Тобто, юридична особа сплачує земельний податок до дати припинення права постійного користування земельною ділянкою, що оформлено відповідно до законодавства.

Також спеціалісти відомства наголошують, що до 1 липня громадяни - платники плати за землю отримали відповідні податкові повідомлення - рішення. Термін сплати податку, зазначеного у такому рішенні - протягом 60 днів з дня його вручення.

Читайте также

Чек, калькулятор, записи
30 Сентября 2015 11:56 » Экономика 0 374
Кому нужно использовать кассовые аппараты с 1 октября? С 1 октября налогоплательщики второй и третьей группы должны будут применять регистраторы расчетных операций (РРО), если их доходы...
Бюджетная комиссия не смогла определиться с проектом бюджета Херсона на 2017 год
23 Декабря 2016 11:38 » Экономика 0 1943
Бюджетная комиссия не смогла определиться с проектом бюджета Херсона на 2017 год Вчера, 22-го декабря, на заседании, Бюджетная комиссия Херсонского горсовета так и не определилась с проектом бюджета нашего города на...
Отчеты
25 Декабря 2015 14:10 » Экономика 0 421
Завал отчетов В текущем году в ГНИ в городе Херсоне поступило 252,2 тыс. отчетных документов от городских налогоплательщиков. При этом, 187,7 тыс. документов...
В Херсоне снизились цены на лекарства
12 Января 2017 20:18 » Экономика 0 596
В Херсоне снизились цены на лекарства Как сообщили в пресс-службе облстатуправления: в декабре 2016 года на Херсонщине цены (тарифы) на жилье, воду, электроэнергию, газ и другие...
Гривны
5 Ноября 2015 11:08 » Экономика 0 375
О состоянии выполнения местных бюджетов В общий фонд местных бюджетов района на 2 ноября текущего года мобилизовано 17410,1 грн. налогов и сборов, что составляет 125,5% от планового...

Еще нет комментариев. Прокомментируйте эту новость первым

Добавьте свой комментарий

Введите текст с картинки
Каптча

Вход на сайт

  • Последнее
  • Комментируемое