gromada.ks.ua Громада
Экономика

Херсонцям: головні питання про сплату земельного податку

10 Августа 2016 12:31

Землевласники Херсонщини активно цікавляться у спеціалістів ДФС стосовно порядку справляння земельного податку. У зв’язку з цими зверненнями фіскали дають відповіді на основні питання:

1. Хто є платником земельного податку за земельні ділянки, що знаходяться у власності малолітніх та неповнолітніх дітей?

Земельний податок за земельні ділянки, що знаходяться у власності малолітніх та неповнолітніх дітей, нараховується на загальних підставах, і сплачується батьками, опікунами або самими малолітніми та неповнолітніми дітьми за допомогою батьків чи піклувальників.

2. Чи є платником плати за землю ФОП, яка має тимчасову споруду (кіоск, палатку тощо)?

Якщо фізична особа — підприємець має паспорт прив’язки тимчасової споруди, то він повинен мати і правовстановлюючі документи на земельну ділянку по яких розраховується плата за землю.

3. З якого часу громадянин, який викуповує орендовану земельну ділянку державної або комунальної власності на підставі договору купівлі-продажу, повинен сплачувати земельний податок?

Якщо фізична особа викуповує орендовану нею земельну ділянку державної або комунальної власності на підставі договору купівлі-продажу, то фізична особа є платником земельного податку з дати державної реєстрації права власності на земельну ділянку. До дати державної реєстрації права власності на земельну ділянку сплачується орендна плата відповідно до договору оренди землі.

4. Чи повинні члени садівницького товариства сплачувати земельний податок, якщо земля приватизована, чи платником є садівницьке товариство?

Якщо земельні ділянки приватизовані громадянами - членами садівничого товариства і кожен громадянин отримав документ, що засвідчує право на земельну ділянку, то такі громадяни, крім тих, кому надані пільги щодо сплати земельного податку згідно зі ст.281 Податкового кодексу України, є платниками земельного податку. При цьому, нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку.

Садівницьке товариство є платником земельного податку за земельні ділянки, включаючи земельні ділянки загального користування, надані такому товариству для ведення садівництва і щодо яких члени товариства не оформили право на свою земельну ділянку.

5. Що є підставою для нарахування плати за землю (земельного податку та орендної плати)?

Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

6. З якої дати необхідно сплачувати орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності: з дня підписання договору оренди земельної ділянки чи з дня його реєстрації?

Орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності сплачується орендарем з дня виникнення права користування земельною ділянкою, а саме - з дня державної реєстрації договору оренди земельної ділянки.

7. До якої дати підприємство - юридична особа повинна сплачувати земельний податок у разі припинення права постійного користування земельною ділянкою державної або комунальної власності?

У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році. Тобто, юридична особа сплачує земельний податок до дати припинення права постійного користування земельною ділянкою, що оформлено відповідно до законодавства.

Також спеціалісти відомства наголошують, що до 1 липня громадяни - платники плати за землю отримали відповідні податкові повідомлення - рішення. Термін сплати податку, зазначеного у такому рішенні - протягом 60 днів з дня його вручення.

Читайте также

28 Сентября 2016 12:31 » Экономика 0 1743
На Херсонщине собрали первый урожай шафрана В начале 2016 года в Каховском районе было высажено первое в Украине экспериментальное поле шафрана. Осуществить это удалось благодаря...
Молочная ферма
14 Июля 2015 10:42 » Экономика 0 762
Теперь в Херсонской области есть молочные фермы В Херсонской области в Голопристанском 10 июля на базе сельскохозяйственного обслуживающего кооператива «Могучий» открыли первые в...
28 Декабря 2015 17:33 » Экономика 0 509
Херсонская инфляция побила рекорд По данным за 2016 год, стоимость товаров и услуг выросла на 42%. Этот показатель не одинаковый во всех областях Украины, а инфляция в некоторых...
17 Августа 2016 10:14 » Экономика 0 723
Урожай пополнил бюджет Херсона на 9,6 миллиона С начала года херсонские субъекты хозяйствования, осуществляющие операции с зерновыми и техническими культурами, уплатили в бюджет 3,2...
6 Сентября 2016 10:26 » Экономика 0 590
В августе херсонцы пополнили бюджет на 98 млн. грн. За август этого года налогоплательщики Херсона уплатили в местные бюджеты 98 000 000 гривен налогов и сборов. В частности, в последний месяц...

Еще нет комментариев. Прокомментируйте эту новость первым

Добавьте свой комментарий

Введите текст с картинки
Каптча

Вход на сайт

  • Последнее
  • Комментируемое