gromada.ks.ua Громада
Херсон

Громадськість і пам'ять

9 Февраля 2016 09:57

memorial_p

Після того, як на нашому ресурсі була опублікована стаття про думку переносу фотографій з центра міста, та питання, як саме майбутня молодь буде сприймати нинішній стан речей, громадськість Херсона активно розпочала обговорювати цю ситуацію.

Для багатьох активістів громадськості цей матеріал став початком роздумів про негативне ставлення до сімей, які на пряму зв’язані з сьогоденними жахами неоголошеної війни та реальної загрози сепаратизму на прикордонній з агресором області. В цьому випадку важливо зазначити та більш детально обговорили не тільки саму публікацію, яка визвала більше питань, аніж відповідей.

Тож громадськість почала пропонувати та наголошувати на декількох аспектах, а саме:

«Кожен з нас, якщо по трохи на своему місці щось зробить, це вже буде крок вперед. Місто дійсно тоне в багнюці. Я постійно спілкуюсь з бійцями, та вони кажуть що їм приємно, що в місті пам’ятають про їх загиблих побратимів. Головне, треба перейняти досвід інших міст, які цю проблему вже вирішили та вінки з центра міста прибрали, а замість них встановили гідний меморіал», - розповіла співзасновник громадської організації "Товариство підтримки білоруського земляцтва в Україні" Наталя Березова.

Обговорення не обійшли стороною і журналісти місцевих видань, які також не осторонь всіх подій в Україні:

«Я не знаю вдале місце - площа Свободи, однак замість наклеєних на скотч фотографій в місті повинен бути нормальний гарний меморіальний комплекс, до якого можна буде покладати квіти, приносити свічки та ін. А як сприймуть це наші діти залежить тільки від того, як ми їх виховаємо. Я, наприклад, впевнена, що моя дитина буде чітко розуміти що таке війна і що означає віддати життя за країну, в якій народився, тому що, на жаль, нам з чоловіком жахи і криваві спогади війни знайомі не з чуток. Точно так само як і виховували мене - в моїй родині було троє політв'язнів, тому я добре знаю що таке ссср, і ніколи не буду сприймати катів як національних героїв», - прокоментувала Лінда Метцгер.

Також, в колективних обговореннях варто зазначити часовий проміжок. Так, з думкою «коли саме варто цим зайнятись», більшість зійшлись на тому, що всі зміни треба або провести зараз, та встановити єдиний меморіальний комплекс, який би без персон, а узагальнююче віддавав шану загиблим військовим, або розробити меморіал, де потрібно вписати ім’я кожного бійця, але зробити такий знак поваги вже після завершення агресії зі сторони Росії.

Фактор, який заважає втіленню, це брак коштів. За час агресії на сході країни, багато волонтерів та простих жителів віддали значну частину заощаджень, аби підтримати армію та всіх військовослужбовців. Напевно мільйони чи навіть мільярди гривень було зібрано для тих, хто боронить кордони країни. Зараз, не дуже багато людей взмозі знайти навіть кошти для свого проживання. То ж суспільними зусиллями містян побудувати меморіальний комплекс навряд чи вийде. Кошти на меморіал потрібно буде брати з місцевого бюджету, але допоки фінансування міста недостатнє навіть для забезпечення інших життєво-важливих структур, то питання з встановленням пам’ятки жахів війни та шани загиблим героям країни відкладається на невизначений термін.

В этом разделе еще нет статей.

Последние комментарии

Добавьте свой комментарий

Введите текст с картинки
Каптча

Вход на сайт

  • Последнее
  • Комментируемое

Погода Четверг 11.06.15, днём

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Курсы валют