gromada.ks.ua Громада
Херсон

Херсонську вулицю Сакко і Ванцетті не перейменовуватимуть

8 Августа 2016 17:11

Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко вніс зміни до розпорядження міського голови від 19.02.2016 р. № 80 p (зі змінами). Згідно із цим розпорядженням, №495р, вулицю Сакко і Ванцетті (порядковий номер 65) виключено із Переліку геонімів міста Херсона, що перейменовуються.

Матеріали для довідки: Нікола Сакко й Бартоломео Ванцетті - учасники анархістського руху, вихідці з Італії, які народилися і проживали в США.

Ці постаті стали широко відомими після того, як у 1920 році в США їм було пред'явлено звинувачення у вбивстві касира і двох охоронців взуттєвої фабрики у м. Саут-Брейнтрі. На судових процесах, що проходили в місті Плімут, 14 липня 1921 р., суд присяжних після кількагодинного обговорення, виніс вердикт про винність Сакко і Ванцетті та засудив їх до страти. Всі клопотання були відхилені судовими органами штату Массачусетс та зрештою Верховним Судом США. Процес і спроби добитися перегляду справи викликали широкий резонанс у світі завдяки підтримці та роздмухуванню розголосу прокомуністичними ЗМІ. 23 серпня 1927 Сакко і Ванцетті були страчені на електричному стільці.

У 1977 році губернатор Массачусетсу Майкл Дукакіс видав прокламацію, що Сакко і Ванцетті були несправедливо засуджені і що «будь-яка ганьба повинна бути назавжди видалена з їхніх імен», але ця прокламація не проголошувала їх невинними.

В этом разделе еще нет статей.

Последние комментарии

Добавьте свой комментарий

Введите текст с картинки
Каптча

Вход на сайт

  • Последнее
  • Комментируемое

Погода Четверг 11.06.15, днём

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Курсы валют