Херсонська міська рада повідомляє, що у зв'язку з 80 роковинами смерті генерала Маріуша Заруського , 8 квітня відбулося урочисте покладання квітів на символічній могилі генерала на Старому кладовищі у Херсоні.
В заході взяли участь Генеральний консул Республіки Польща в Одесі пані Катажина Солек та керуючий справами виконавчого апарату, депутат Херсонської обласної ради Павло Александров.
Маріус Заруський - бригадний генерал Речі Посполитої, невтомний громадський діяч, вихователь і друг молоді, моряк, альпініст, мандрівник, фотохудожник, живописець, автор віршів та оповідань, публіцист.
8 квітня 1941 року Маріуш Заруський помер у Херсоні та був похований на міському цвинтарі, де пізніше було встановлено меморіальний знак.
У Херсонському костелі Пресвятого Серця Ісуса Христа сьогодні знаходиться дзвін, який привезений.і встановлений на кошти польських харцерів та меморіальна дошка на честь Маріуша Заруського.
Також сьогодні в Херсонському обласному художньому музеї ім. О. О. Шовкуненка відбудеться прем'єрний показ фільму "Маріуш Заруський - патріот, закоханий у море", а також урочисте відкриття виставки, підготовленої інститутом Національної Пам'яті Республіки Польща.
В этом разделе еще нет статей.
влажность:
давление:
ветер:
влажность:
давление:
ветер:
влажность:
давление:
ветер:
влажность:
давление:
ветер:
Последние комментарии
Добавьте свой комментарий