gromada.ks.ua Громада
Херсон

У Херсоні вшанували пам'ять генерала Маріуша Заруського

9 Апреля 2021 07:21

Могила генерала Маріуса Заруцького в Херсоні

Херсонська міська рада повідомляє, що у зв'язку з 80 роковинами смерті генерала Маріуша Заруського , 8 квітня відбулося урочисте покладання квітів на символічній могилі генерала на Старому кладовищі у Херсоні.

В заході взяли участь Генеральний консул Республіки Польща в Одесі пані Катажина Солек та керуючий справами виконавчого апарату, депутат Херсонської обласної ради Павло Александров.

Віддали шану польському генералу

Маріус Заруський - бригадний генерал Речі Посполитої, невтомний громадський діяч, вихователь і друг молоді, моряк, альпініст, мандрівник, фотохудожник, живописець, автор віршів та оповідань, публіцист.

Польські дипломати та керівництво Херсонщини покладає квіти

8 квітня 1941 року Маріуш Заруський помер у Херсоні та був похований на міському цвинтарі, де пізніше було встановлено меморіальний знак.

У Херсонському костелі Пресвятого Серця Ісуса Христа сьогодні знаходиться дзвін, який привезений.і встановлений на кошти польських харцерів та меморіальна дошка на честь Маріуша Заруського.

Херсонці пам'ятають генерала Маріуша Заруського

Також сьогодні в Херсонському обласному художньому музеї ім. О. О. Шовкуненка відбудеться прем'єрний показ фільму "Маріуш Заруський - патріот, закоханий у море", а також урочисте відкриття виставки, підготовленої інститутом Національної Пам'яті Республіки Польща.

В этом разделе еще нет статей.

Последние комментарии

Добавьте свой комментарий

Введите текст с картинки
Каптча

Вход на сайт

  • Последнее
  • Комментируемое

Погода Четверг 11.06.15, днём

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Курсы валют