gromada.ks.ua Громада
Общество

Спеціалісти про покіс амброзії в Херсоні

15 Августа 2016 17:26

Проблемні та карантинні рослини в Херсоні вже не перший рік турбують місцеве населення. Херсонці, які страждають на алергію від амброзії, підіймають щорічно питання ефективного знищення бур’яна, але дійсність в місті інакша.

Спеціалісти управління екології Херсонської міської ради дають роз’яснення стосовно боротьби з амброзією.

Щорічно місто постає перед необхідністю боротьби зі шкідливим алергенним бур'яном - амброзією полинолистою.

У місті боротьба з карантинними бур'янами проводиться упродовж вегетаційного періоду, головним чином, у вигляді їх скошування. При покосі трави на зелених зонах знищуються і карантинні бур'яни. Використання такого способу боротьби з амброзією, яке обов'язково варто розпочинати до її цвітіння, виправдано тим, що обрізання верхівки рослини унеможливлюватиме подальше її цвітіння, оскільки обробляти бур'ян хімікатами у населеному пункті неможливо. Однак є ймовірність виростання додаткових пагонів, тому викошування амброзії необхідно здійснювати протягом усього її вегетаційного періоду.

З метою забезпечення сприятливого фітосанітарного стану на території міста видано розпорядження Херсонського міського голови від 16.06.2016 № 393-р «Про заходи щодо боротьби з амброзією полинолистою на території міста Херсона», керівникам підприємств, установ та організацій підготовлено та надіслано листи щодо вжиття постійних невідкладних заходів щодо своєчасного догляду за газонами та прилеглою і закріпленою територією на предмет наявності карантинних бур’янів (амброзії).

Підприємствами та організаціями, координація діяльності яких здійснюється департаментом житлово-комунального господарства міської ради, здійснено покіс:

за квітень 2016 року - 428,8 тис. м. кв. зелених зон на суму 343,09 тис. грн.

за травень 2016 року - 550,55 тис. м. кв. зелених зон на суму 440,44 тис. грн.

за червень 2016 року - 457,5 тис. м. кв. зелених зон на суму 382,02 тис. грн.

за липень 2016 року - 515,2 тис. м. кв. зелених зон на суму 412,2 тис. грн.

Постійна робота по санітарній очистці та благоустрою територій проводиться спеціалістами районних у місті Херсоні рад. При виявленні недоліків оперативно проводиться робота з керівниками підприємств, установ, організацій усіх форм власності щодо їх усунення.

З метою покращення екологічного стану довкілля 04 серпня 2016 року проведено на територіях освітніх навчальних закладах міста Херсона прибирання амброзії полинолистої, викос трави, прополка бур’яну та інше.

Постійно здійснюється покіс трави на прибудинкових територіях житлових будинків.

Відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів», громадяни, підприємства, установи та організації у сфері благоустрою населених пунктів зобов'язані утримувати в належному стані об’єкти благоустрою (їх частини), що перебувають у їх власності або користуванні, а також визначену правилами благоустрою території населеного пункту прилеглу до цих об’єктів територію.

Благоустрій присадибних ділянок, прибудинкової території багатоквартирного житлового будинку, земельних ділянок, наданих на праві власності чи праві користування, забезпечується відповідно власниками або користувачами присадибних ділянок, балансоутримувачами будинків та підприємствами, установами і організаціями, які реалізують право власності або користування відповідною земельною ділянкою.

Вимоги щодо благоустрою території міста Херсона визначені Правилами благоустрою території, забезпечення чистоти і порядку в м. Херсоні, затвердженими рішенням міської ради від 31.05.2011 № 221, а саме: утримання в належному стані територій - використання їх за призначенням, у тому числі їх санітарне очищення, ручне або за допомогою технічних засобів прибирання від сміття, відходів та бур’яну, яке також включає комплекс робіт із реалізації заходів щодо запобігання появі отруйних рослин на території міста, бур’янів шляхом негайного їх видалення.

Тобто, боротьба з бур’янами, у тому числі амброзією полинолистою, - обов’язок кожного громадянина, підприємця та посадової особи.

У зв’язку із цим, протягом вегетаційного періоду амброзії полинолистої необхідно дотримуватися Правил благоустрою території, забезпечення чистоти і порядку в м. Херсоні та вживати необхідних заходів для забезпечення фітосанітарного благополуччя на території міської ради, контролювати стан та не допускати поширення карантинного бур’яну на прибудинкових, прилеглих, наданих у власність, користування або в оренду земельних ділянках.

В этом разделе еще нет статей.

Последние комментарии

Добавьте свой комментарий

Введите текст с картинки
Каптча

Вход на сайт

  • Последнее
  • Комментируемое

Погода Четверг 11.06.15, днём

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Курсы валют