gromada.ks.ua Громада
Общество

Жителі Херсонщини добровільно здали зброю

15 Марта 2016 15:40

З 1 березня 2016 року в Херсонській області проводиться місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів, спеціальних засобів, вибухових матеріалів та їх реєстрація в установленому законодавством порядку.

Нагадуємо, що згідно зі ст.263 Кримінального кодексу України носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї, бойових припасів, чи вибухових речовин без передбаченого законом дозволу карається позбавленням волі на строк від 3 до 7 років.

Носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іншої холодної зброї без передбаченого законом дозволу караються штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 120 до 240 годин, або арештом на строк від 3 до 6 місяців, або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на строк до 3 років.

За ст.263.1 незаконне виготовлення, переробка чи ремонт вогнепальної зброї або фальсифікація, незаконне видалення чи зміна її маркування, або незаконне виготовлення бойових припасів, вибухових речовин чи вибухових пристроїв карається позбавленням волі на строк від 3 до 7 років.

Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб - карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років, дії, вчинені організованою групою - караються позбавленням волі на строк від 8 до 12 років.

Щодо гладкоствольної мисливської зброї, то згідно зі ст.190 Адміністративного кодексу України порушення громадянами порядку придбання, зберігання, передачі іншим особам або продажу вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї тягнуть за собою накладення штрафу від 7 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої.

Втім, особа, яка добровільно здала вогнепальну та холодну зброю, бойові припаси або вибухові речовини (матеріали), що зберігаються у неї без відповідного дозволу, звільняється від кримінальної відповідальності.

Громадяни дослухались до порад працівників поліції і з початку заходів добровільно здали 134 одиниці зброї, 445 боєприпасів та 36 спецзасобів. Співробітники дозвільної системи зазначають, що найчастіше громадяни здавали мисливську зброю, яка залишилася від батьків. Зброю та боєприпаси армійських зразків жителі області знаходили під час польових робіт або у лісопосадках.

Шановні жителі Херсонщини! Якщо ви маєте незареєстровану зброю, то у період проведення місячника добровільної здачі зброї вам слід звернутися до відділів або відділень поліції за місцем проживання, де працівники дозвільної системи нададуть вам кваліфіковану консультацію та допоможуть у легалізації зброї.

Жителям м. Херсона з питань здачі та реєстрації зброї необхідно звернутися до відділу дозвільної системи УПД ГУНП в Херсонській області за адресою: м. Херсон, вул. Кірова, 4.
Довідки за телефонами: 45-94-04; 45-90-95; 45-90-99

В этом разделе еще нет статей.

Последние комментарии

Добавьте свой комментарий

Введите текст с картинки
Каптча

Вход на сайт

  • Последнее
  • Комментируемое

Погода Четверг 11.06.15, днём

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Курсы валют