gromada.ks.ua Громада
Власть

В Херсоні відбувся I Міжнаціональний форум «Херсонщина багатонаціональна»

12 Марта 2019 07:38

Форум Херсонщина багатонаціональна

11 березня у обласному центрі відбувся перший Міжнаціональний форум "Херсонщина багатонаціональна", метою якого є консолідація національно - культурних громад області для розвитку регіона, обговорення питань сьогодення та визначення шляхів їх вирішення.

У форумі взяли участь народний депутат України Мустафа Джемілєв, почесні консульства іноземних держав в Україні, голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв, голови етнічних громад, які проживають на території Херсонської області.

"Більше 115 національностей проживає на Херсонщині і нас постійно намагаються розсварити інформаційними провокаціями. Я беру участь максимально у всіх заходах, які ви проводите. Адже наша задача тут на Херсонщині, яка межує з окупованою територією, об'єднуватися та вести діалог на найгостріші теми і знаходити порозуміння. Хочу, щоб ми сьогодні піднявши теми, які нас цікавлять, продемонстували толерантність нашого суспільства. Вітаю всіх учасників! Впевнений, що ми закладемо фундамент на подальшу плідну співпрацю"- звернувся до присутніх Андрій Гордєєв.

Чийгоз та Джемілев на форумі

Форум складався з 5-ти модулів, при яких обговорювались різноманітні направлення соціального, культурного та економічного життя області.

В ході проведення першого модуля форума був представлений проект Програми розвитку національних меншинств Херсонської області на 2019-2023 роки.

Модератором другого модуля під назвою "Освіта національних меншин та корінних народів", виступила заступник директора Департамента освіти, науки та молоді облдержадміністрації Ніна Ливинець.

Обговорюючи тему третього модуля "Де б ти не був - збережи свою самобутність сприяння збереженню та розвитку етнічної самобутності національних меншин", начальник управління культури ОДА Світлана Думінська повідомила, що в області існує 44 національно - культурних центри та 49 творчих національних колективів.

Різнонаціональні учасники форуму

Голова правління Херсонської міської громадської організації "Болгари Херсону" Юрій Палічев при обговоренні четвертого модулю "Благополуччя громад - розвиток Херсонщини", "Діти просять миру", "Мій тато захищає Україну", запропонував ряд цікавих пропозицій.

Пятий модуль форума "Херсонщина багатонаціональна", був присвячений питанню кримськотатарської національної автономії у складі України - шлях до деокупації Криму.

Після робочої частини Міжнаціонального форуму на учасників та гостей чекала яскрава концертна програма творчих колективів національних меншинств області.

В этом разделе еще нет статей.

Последние комментарии

Добавьте свой комментарий

Введите текст с картинки
Каптча

Вход на сайт

  • Последнее
  • Комментируемое

Погода Четверг 11.06.15, днём

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Курсы валют